30

ponad 30 silników gazowych wybudowanych w całym kraju

200
MW

ponad 200 MW mocy zainstalowanej w obiektach kogeneracji gazowej

300
MW

ponad 300 MW mocy zainstalowanej w kotłach węglowych i turbinach parowych

Aktualności

INTROL Energomontaż sp. z o.o. wybudował stacje uzdatniania wody kotłowej

INTROL Energomontaż sp. z o.o. wybudował stacje uzdatniania wody kotłowej w zakładach ciepłowniczych Piast i Ziemowit, należących do WĘGLOKOKS ENERGIA NSE sp. z o.o. Zadania zostały zrealizowane w ścisłej współpracy z EUROWATER sp. z o.o. W ramach prac w obu zakładach ciepłowniczych  zostały zabudowane systemy zmiękczania wody surowej, jednostki odwróconej osmozy, odgazowywacze próżniowe, zbiorniki wody uzdatnionej wraz z urządzeniami i instalacjami towarzyszącymi. Wybudowane stacje dysponują możliwością pracy w trybie tzw. „nerki” ciepłowniczej. Zadaniem instalacji jest uzdatnienie wody kotłowej, zgodnie z normami tak aby zapewnić optymalne parametry fizyko-chemiczne wody kotłowej używanej na ciepłowniach. Uzdatnienie wody jest warunkiem koniecznym dla trwałości rurociągów, kotłów, wymienników ciepła i innych urządzeń wchodzących w skład systemów ciepłowniczych.


Największa przemysłowa Kogeneracja w Polsce.

14-03-2024

Introl Energomontaż zakończył realizację układu Wysokosprawnej kogeneracji dla ZGH Bolesław. Układ o całkowitej mocy ok. 12,9 MWe składający się z 3 jednostek MWM dostarczonych i uruchomionych przez Tedom jest w stanie produkować ok. 9,3 t/h pary nasyconej o ciśnieniu 6 bar wykorzystywanej dla celów technologicznych oraz dostarcza ok. 6 MWt ciepła do miejskiej sieci ciepłowniczej. Wartość zrealizowanej inwestycji przekroczyła 65 mln złotych. Nowo wybudowany obiekt pozwoli na eliminację paliwa węglowego ze starej zakładowej kotłowni oraz przyniesie szereg korzyści ekonomicznych oraz poprawi względy bezpieczeństwa zakładu.


ZAKOŃCZYLISMY PRACE PRZY PRZEBUDOWIE GŁÓWNEGO WĘZŁA CIEPŁA W ZAKŁADZIE CIEPŁOWNICZYM „CZECZOTT” W WOLI

9-02-2024

INTROL – ENERGOMONTAŻ sp. z o.o. zakończył prace w Zakładzie Ciepłowniczym „Czeczott”, należącym do Spółki WĘGLOKOKS ENERGIA NSE sp. z o.o. z siedzibą w Brzeszczach.

W grudniu 2023 roku INTROL – ENERGOMONTAŻ sp. z o.o. zakończył realizację zadania obejmującego przebudowę głównego węzła ciepła w Zakładzie Ciepłowniczym „Czeczott” w Woli. W ramach zadania kompleksowo przebudowano instalacje zasilania i powrotu wody grzewczej, uzupełniania zładu i podmieszania, zabudowano nowe pompy obiegowe, mieszające oraz uzupełniające, zainstalowano urządzenia z branży elektrycznej i systemy AKPiA. Realizacja zadania pozwoli osiągnąć znaczną poprawę efektywności funkcjonowania Zakładu Ciepłowniczego „Czeczott”. Poniżej publikujemy zdjęcia z realizacji zadania oraz referencje wystawione przez Zamawiającego.


Planowany podział spółki Introl-Energomontaż Sp. z o.o.

31-01-2024

W związku z planowanym podziałem spółki INTROL-Energomontaż Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie, na podstawie art. 535 par. 3 ustawy - Kodeks spółek handlowych, Spółka niniejszym udostępnia do publicznej wiadomości Plan podziału wraz z załącznikami - w dziale do pobrania.

https://introlenergo.pl/do-pobrania.html


wszystkie aktualności

Zobacz film i poznaj Introl-Energomontaż

Oferujemy usługi w zakresie

Kogeneracja

Generalne wykonawstwo inwestycji

Pracownie projektowe

Instalacje energetyczne

Warsztat mechaniczny

Instalacje elektryczne, automatyka

Warsztat elektryczny

Technika izotopowa

Usługi medyczne